KONST / Litografier / Färglitografi 14114262
nr 1411 4262
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 283/360. Bildmått: 45x56cm, yttermått inklusive ram: 57x79cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 18:43:25
350 kr
100 kr